Nostalgické okénko

Rok? To jako vážně? Rok od toho, kdy najednou dostalo všechno rychlý spád a můj život pomalu, ale jistě nabíral jiný směr a především rychlost. Přesně před rokem jsem se připravovala teď už zpětně na nejhezčí část svého života (i když v tu chvíli se to tak nezdálo). Nejprve sloh z češtiny, poté pasování třeťáků, poslední zvonění a pak hlavní část maturit, která vyvrcholila bujarými oslavami. Byly to dva měsíce nervů. Teď mi přijde zbytečné, že jsem se takhle nervovala, ale v tu chvíli to k tomu patří.

Pak přišly přijímačky, které dopadly podle mých představ, a začaly pořádně dlouhé prázdniny. Nejdelší prázdniny v životě… slyšela jsem od každého. Ale tyhle “nejdelší” prázdniny utekly lusknutím prstů. Užívala jsem si sluníčka, četla si, poznala nové lidi a taky trochu cestovala. Naprosto mě minulý rok odzbrojilo Švýcarsko svojí přírodou a čistotou. Ženevské jezero, samotnou Ženevu a Mont Blanc doporučuju vidět všem. Navštívila jsem plno koncertů – No Name, Olympici…

To bylo pár měsíců pohody. Pak to začalo – vysoká. Zmatenost, beznaděj…, to byly moje první pocity. Teď už se to zajelo do nějakých “kolejí” a už je to víceméně v pořádku. Našla jsem si plno nových kamarádů. Objevila jsem své nové vášně – běžky apod. V češtině jsem naprosto podlehla Arbesovi a je to teď jeden z mých oblíbených autorů. Zapsala jsem si dokonce němčinu a věnuji se i tomuhle jazyku, protože kdyby čirou náhodou někdo na mě promluvil německy, abych nebyla za blbce 😀

Minulý rok byl pro mě zatím ten nejlepší – plno změn, nových poznání a hlavně jsem si ho nejvíc užívala. Vždy, když na něj pomyslím, musím se usmívat a doufám , že tenhle rok bude stejně úžasný jako ten předchozí. Už teď plánuji tohle léto a zatím to vypadá na léto plné sportu a cestování. Na mém seznamu je Itálie (poznávání), Chorvatsko (moře a odpočinek) a víkendová Budapešť vlakem, tak snad se mi vše vyplní a třeba se o tom rozepíšu ještě někdy později.

Letošním maturantům přeji hodně štěstí, ať jim vše vyjde, tak jak si přejí, a aby i oni na tahle léta vzpomínali moc rádi! Protože to jsou opravdu ty nejhezčí časy!